Nasz zespół

Kurs realizowany jest przez pasjonatów Katechezy Dobrego Pasterza, którzy od lat rozwijają się jako nauczyciele i wychowawcy dzieci. W skład zespołu prowadzącego zajęcia wchodzą: Jolanta Kuraszkiewicz, Elżbieta Kożuchowska, Anna Zbrzeska, Alicja Jordan oraz Maria Łubowicz.

Jolanta Kuraszkiewicz

Opiekun formacyjny

Absolwentka teologii dogmatycznej KUL oraz studium doktoranckiego Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Ukończyła kurs pedagogiki M. Montessori oraz liczne kursy Katechezy Dobrego Pasterza, m.in. pod patronatem Amerykańskiego Stowarzyszenia KDP na poziomie I, II i III. Od 10 lat zaangażowana w prowadzenie KDP na wszystkich trzech poziomach. Współpracowała z Tatianą Jaroszyńską oraz Danym Tellerem. Pracuje w warszawskich przedszkolach „Chatka” oraz placówkach Polskiego Ośrodka Edukacji Montessori. Fascynuje ją świat dziecka i jego relacja z Bogiem. Celem jej codziennych starań jest zawsze konkretne dziecko, bo to jego godność domaga się od niej tego co najlepsze. Prywatnie jest żoną i mamą dwóch dorastających córek.

Elżbieta Kożuchowska

Asystent

Absolwentka teologii i psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyła kursy Katechezy Dobrego Pasterza na poziomie I, II i III certyfikowane przez Amerykańskie Stowarzyszenie Katechezy Dobrego Pasterza, a także kursy z zakresu pedagogiki Montessori. Zdobywa doświadczenie zawodowe w placówkach montessoriańskich jako nauczyciel przedszkolny oraz katecheta. Zaintrygowana Tajemnicą Boga i człowieka. Pracuje nad dysertacją na temat antropologii w ujęciu Edyty Stein.

Alicja Jordan

Pionierka Pedagogiki Montessori w Polsce, absolwentka Międzynarodowego Kursu Montessori w Kolonii. Założycielka pierwszego w Warszawie Prywatnego Przedszkola i Szkoły Montessori i organizatorka pierwszego kursu Katechezy Dobrego Pasterza. Nauczycielka Montessori. Absolwentka UJ, UW, APS oraz studiów teologiczno-katechetycznych na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Ukończyła kursy Katechezy Dobrego Pasterza na poziomie I i II, certyfikowane przez Amerykańskie Stowarzyszenie Katechezy Dobrego Pasterza. Od 1996 r. prowadzi spotkania KDP z dziećmi od 3 do 6 lat. Od 2001 r. pracuje w Przedszkolu Montessori Słonecznik w Warszawie. Jest pasjonatką przyrody, maluje. Kocha literaturę, poezję, Biblię.

Maria Łubowicz

Katecheta, pedagog specjalny, inżynier. Żona, mama trójki dorosłych dzieci i babcia szóstki wnucząt. Ukończyła kursy i warsztaty pedagogiki Marii Montessori oraz kursy KDP na poziomie I i II prowadzone m.in. przez liderów formacyjnych z USA, pod patronatem Amerykańskiego Stowarzyszenia KDP. Pracuje jako katecheta na Ursynowie,w przedszkolu integracyjnym oraz w szkole specjalnej, w której już od kilkunastu lat wprowadza do katechezy niepełnosprawnych intelektualnie dzieci z autyzmem elementy KDP. Od kilku lat prowadzi również przy parafii bł. E Bojanowskiego tzw. Atrium, gdzie na Katechezę Dobrego Pasterza przychodzą dzieci z różnych stron Warszawy.

Anna Zbrzeska

Absolwentka teologii Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Swoje miejsce w życiu zawodowym i pasję towarzyszenia dzieciom w drodze do Boga odkryła poznając Katechezę Dobrego Pasterza. Ukończyła kurs pedagogiki wczesnoszkolnej Montessori w Polskim Instytucie Montessori, a także liczne kursy Katechezy Dobrego Pasterza pod patronatem Amerykańskiego Stowarzyszenia KDP na poziomie I, II i III w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii. Posiada wieloletnie doświadczenie pracy w placówkach Montessori jako asystent, wychowawca oraz katecheta. Kocha ciszę, zdarza jej się kaligrafować, a także zajmować pracą w drewnie. Wolne chwile najchętniej spędza przemierzając tatrzańskie szlaki.

Chętnie odpowiemy na Wasze pytania.

• NAPISZ:

anna.zbrzeska@spmontessori.pl